BABAÚSZÁSRÓL:
A babaúszás nem arról szól, hogy a babák meg tanuljanak úszni, hiszen az úszás egy bonyolult mozgáskoordinációs feladat, amit babáink csak 2-3 éves kor között kezdenek elsajátítani.
Babaúszás óráinkon elsősorban, az úszási folyamatra rávezető, alapgyakorlatokat végzünk, célunk a vízben való mozgásfejlesztés, hiszen a baba a szárazföldön pár hónap után kezd csak forgolódni, nem ül, nem mászik, szinte alig mozog, ezért a babaúszás során a teljes súlytalanság hatására, sokkal könnyebben mozog, a vízben számos olyan mozgásra képes, amit a szárazföldön nem tudna elvégezni.
Ez nagyon fontos, hiszen az idegrendszer a mozgás által fejlődik a legjobban.
A babúszás során, olyan feladatokat is kérünk, amiket babáink ösztönösen, biztonsággal, reflexszerűen megtesznek.
A búvárreflexnek köszönhetően, ha a babák orrát és száját vízéri, azonnal reflexszerűen lezárják hangrésüket, szájukon, orrukon levegőt fújnak ki, ezzel megakadályozva, hogy vizet nyeljenek, a víz alá merülés hatására beindul a biciklizés szerű láptempó, amire teljesen ösztönösen magától ráérez.
A búvár reflex segítségével képesek olyan emlékképek felidézésére, amelyet a magzati korban szerzetek, ezen kívül a vízben, anyukája karjai között, biztonságban érzi magát, és a vízben való biztonságérzet megtartása rendkívül hasznos a későbbiekben.
A búvárreflex 6-8 hónapos kór után eltűnik, ezért nagyon fontos mielőbb még a reflex működése alatt elkezdeni a babaúszást.
A babaúszáson végzett feladatok többsége az idegrendszerre jótékony hatású, nyugtató, lazító gyakorlatok.
Várok mindenkit szeretettel, bizalommal:
Izsákné Németh Szilvia
06-20/332-7026